Strona główna » FAQ – najczęściej zadawane pytania


1. Jak zapisać się na judo?

Istnieje kilka możliwości zapisu, szczegółowe informacje znajdują się w zakładce NABORY:  http://judo.bialystok.pl/nabory/zapisac-sie-judo/

2. Od jakiego wieku można trenować judo?

Do klubu przyjmujemy dzieci od 5 lat.

3. Gdzie i kiedy odbywają się treningi?

Obecnie prowadzimy treningi w 5 różnych lokalizacjach, w każdej z nich są prowadzone są zajęcia w grupach naborowych oraz kontynuacyjnych. Szczegółowy harmonogram znajduje się tutaj: http://judo.bialystok.pl/treningi/harmonogram/

4. Czy mogę przyjść na trening próbny?

Oczywiście zachęcamy do tego aby spróbować jak to jest na zajęciach judo. Pierwsze dwa treningi są nieodpłatne. Oznacza to, że w przypadku nie podjęcia regularnych treningów nie pobieramy opłaty.

5. Dlaczego już na pierwsze zajęcia muszę wypełnić deklarację członkowską? Czy to oznacza, że muszę wnieść opłatę?

Samo wypełnienie deklaracji nie oznacza przyznania członkostwa w klubie i konieczności wnoszenia opłat. Jest to jedynie wstępna informacja, że dana osoba u nas była i próbowała treningów oraz jest to zgoda rodzica na uczestniczenie dziecka w zajęciach.

6. Co zrobić jeśli po treningu  próbnym chcę kontynuować treningi?

Chęć kontynuacji treningów judo należy zgłosić trenerowi, który prowadził zajęcia. Następnie należy dokonać opłaty wpisowej oraz składki członkowskiej.

 7. Ile wynosi wpisowe i składka członkowska?

Wszelkie  informacje związane z opłatami znajdują się w zakładce TRENINGI-OPLATY: http://judo.bialystok.pl/treningi/oplaty/

 8. Gdzie i jak dokonać opłat?

Wszelkie opłaty na rzecz Klubu Judo Politechniki Białostockiej takie jak: wpisowe, składki członkowskie, ubezpieczenia, a także darowizny należy dokonywać na konto: Bank BNP Paribas nr: 32 2030 0045 1110 0000 0387 5940 Klub Judo Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 41  15-351 Białystok

9. Czy mogę brać udział tylko w jednym treningu w tygodniu?

Oczywiście istnieje taka możliwość, jednak wysokość składki członkowskiej nie ulega zmianie, gdyż jest ona niezależna od ilości odbytych treningów.

10. Czy mogę otrzymać fakturę za opłacane składki?

Nie wystawiamy faktur/rachunków za opłatę składki członkowskiej. Możemy wystawić notę księgową, zaświadczenie o członkostwie dziecka w klubie oraz o wysokości opłat tytułem składki członkowskiej.

11. Czy w przypadku długiej nieobecności mogę opłacić niższą składkę?

Wysokość opłat członkowskich jest stała i niezależna od ilości odbytych treningów. W wyjątkowych sytuacjach należy napisać pismo do zarządu klubu (poczta@kjpb.pl ), które będzie rozpatrywane indywidualnie.

 12. Czy na pierwszy trening muszę mieć specjalny strój – judogę?

Nie trzeba mieć od razu specjalnego stroju do judo (judogi), wystarczy zwykła koszulka i spodnie najlepiej zakrywające kolana (dresowe/legginsy/spodenki). Pamiętaj jedynie, aby ubiór był bez zamków, guzików, sznurków i innych odstających ozdób.

 13. Skąd wziąć judogę.

W tym celu należy się zgłosić do trenera prowadzącego.

14. Skąd wziąć naszywkę z nawiskiem na plecy?

Specjalna naszywka na plecy, która zawiera pierwszą literę imienia, nazwisko zawodnika, nazwę klubu i skrót narodowości to backnumber. Zamawia się ją u  trenera prowadzącego.

15. Jak zrezygnować z członkostwa w klubie?

Rezygnacja z członkostwa w klubie powinna być dokonana na piśmie. Można skorzystać ze WZORU. Po wydrukowaniu, wypełnieniu i podpisaniu należy dostarczyć pismo trenerowi bądź przesłać skan na adres: poczta@kjpb.pl  Samo zaprzestanie uczestnictwa w zajęciach nie jest równoznaczne z utratą członkostwa.

16. Co to jest randori?

 Randori – w judo to specjalny rodzaj ćwiczeń. Potocznie oznacza trening, na którym głównie odbywają się walki sparingowe.

17. Kto może brać udział w randori?

W sobotnim treningu RANDORI mogą brać udział wszyscy zawodnicy i zawodniczki posiadający minimum stopień 6 kyu po uzgodnieniu z trenerem prowadzącym

18. Co to jest Kyu?

Jest to stopień szkoleniowy. Im niższy numer kyu tym wyższy poziom umiejętności.

6 Kyu – pas biały

5,5 Kyu – pas biało żółty

   5 Kyu – pas żółty

4,5 Kyu – pas żółto pomarańczowy

   4 Kyu – pas pomarańczowy

3,5 Kyu – pas pomarańczowo zielony

   3 Kyu – pas zielony

   2 Kyu – pas niebieski

   1 Kyu – pas brązowy

Powyżej kyu są stopnie dan (mistrzowskie).

19. W jaki sposób uzyskać wyższy stopień/ inny kolor pasa?

Wyższy stopień otrzymuje się po zdaniu egzaminu. Terminy egzaminu ustalane są przez zarząd klubu. O poszczególnych wymaganiach przeczytasz tutaj: http://judo.bialystok.pl/o-judo/regulamin-uzyskiwania-stopni-kyu/

20. Od kiedy można startować w zawodach?

W naszym klubie organizujemy turnieje dostosowane i dedykowane dla wszystkich grup wiekowych, więc można brać udział w rywalizacji od samego początku przygody z judo. O starcie w turniejach poza klubem decyduje trener prowadzący.

21. Czy każdy musi brać udział w zawodach?

Ostateczną decyzję o dopuszczeniu do startu podejmuje trener prowadzący. Jeśli ktoś nie chce startować w turniejach – nie ma takiego przymusu.

22. Czy dziewczyny mogą trenować judo?

Mogą, a nawet powinny!

23. Jak mogę skontaktować się ze swoim trenerem?

Trenerzy oraz zarząd Klubu Judo Politechniki Białostockiej korzystają z nowoczesnego narzędzia do zarządzania klubem SPORTSMANAGO, który daje m.in. możliwość szybkiego wysyłania wielu smsów do członków klubu (i ich rodziców). Smsy te wysyłane są z kilku numerów. Chcąc skontaktować się ze swoim trenerem – prosimy o kontakt bezpośredni korzystając z danych kontaktowych w dziale KONTAKT Odpisując na sms wysłany z systemu SPORTSMANAGO – trafia on do skrzynki systemowej i nie jest odczytywany tak szybko jak sms wysłany na nr telefonu trenera.