Mikołajkowa Zabawa Judo 2.12.2023 – szczegóły

Strona główna » Aktualności » Mikołajkowa Zabawa Judo 2.12.2023 – szczegóły
1 gru 2023

Osoby, które zapisały swoje dzieci na Mikołajkową Zabawę Judo w dniu 2.12.2023 – uprzejmie prosimy o uważne przeczytanie poniższego tekstu oraz zastosowanie się do naszych instrukcji.

W dokumencie PDF (poniżej) umieszczona została lista uczestników sobotniej zabawy Mikołajkowej Zabawy Judo wraz z godziną rozpoczęcia zajęć. Prosimy, aby dziecko o godzinie umieszczonej na liście – było już przebrane i gotowe do rozgrzewki. Prosimy o sprawdzenie danych swoich dzieci. W przypadku błędów, bądź nieznalezienia swojego dziecka na liście – prosimy o jak najszybszy telefon (nr. 696 946 440), bądź sms.

LISTA UCZESTNIKÓW

W związku z dużą liczbą zgłoszonych zajęcia podzieliliśmy na 3 grupy (godz. 9:00, 10:45 i 12:30) starając się przede wszystkim, by rodzeństwa mogły wziąć udział w zajęciach o tej samej porze. Postaraliśmy się również spełnić inne Państwa życzenia, o ile było to możliwe.

Dziewczęta pod judogi zakładają białe koszulki t-shirt, nie powinny mieć żadnych ozdób (pierścionki, kolczyki, wisiorki, spinki), które mogą być niebezpieczne.

Prosimy o przebranie się zawodników i zawodniczek w szatniach wg grafiku:

– dziewczęta – szatnia na parterze 025

– chłopcy – godz. 9:00 – szatnie na parterze: 016 i 023; godz. 10:45 – szatnie na 1 piętrze: 131 i 138; godz. 12:30 – szatnie na parterze: 016 i 023

Szatnie nie będą zamykane na klucz, więc prosimy o niepozostawianie cennych rzeczy. Rodzice mogą również pozostawić wierzchnie okrycie w szatniach

Prosimy o punktualne przybycie przed wyznaczoną godziną celem sprawnego przeprowadzenia zabawy. W przypadku rezygnacji z udziału – prosimy również o telefon, bądź sms (tel. 696 946 440).

W dniu 2.12.2023 po sprawdzeniu listy obecności i rozgrzewce przeprowadzonej przez szkoleniowca/ów – dzieci będą uczestniczyć w następujących:

Dzieci – roczniki 2017 i 2018:

  1. Uproszczona walka sumo – odbywa się na polu 3 x 3 m, wygrywa osoba, która doprowadzi poprzez pchnięcie lub ciągnięcie do opuszczenia pola walki przez przeciwnika, bądź do dotknięcia maty inną częścią ciała niż stopa. Walczy się do 2 wygranych.
  2. Przeciąganie pasa- wygrywa osoba, która poprzez ciągnięcie pasa lub “popuszczanie go” doprowadzi do przekroczenia środkowej linii przez przeciwnika, bądź do dotknięcia maty inną częścią ciała niż stopa, bądź do wypuszczenia z rąk pasa. Walczy się do 2 wygranych. W przypadku remisu po podliczeniu punktów z sumo i przeciągania pasa – o kolejności na podium będzie decydował wynik pojedynku sumo.

W zależności od liczby osób w grupie – każdy stoczy po 2-3 pojedynki w formule sumo i 2-3 pojedynki w przeciąganiu pasa.

Dzieci – rocznik 2015 i 2016:

Uproszczona walka judo:

Walka trwa 1,5 min, ewentualna dogrywka (do pierwszego zdobytego punktu) – 1 min. Jeśli nikt nie zdobędzie punktu – sędzia ogłasza jako zwycięzcę – osobę aktywniejszą. Jeśli jest to trudne – wygrywa osoba lżejsza.

Punkty zdobywa się poprzez poprawne, kontrolowane wykonanie rzutu, bądź założenie skutecznego przytrzymania (10 sek.). Walka przed czasem kończy się, gdy jeden z zawodników uzyska 3 punkty (np. wykona 2 skuteczne rzuty i założy skuteczne przytrzymanie).

Życzymy miłych wrażeń – pamiętajmy jednak, że to tylko zabawa i bądźmy wyrozumiali wobec organizatorów. Staramy się, aby był to dla Was dobry, emocjonujący czas.