Zasady bezpieczeństwa organizacji i prowadzenia zajęć w sezonie 2021/2022

Strona główna » Aktualności » Zasady bezpieczeństwa organizacji i prowadzenia zajęć w sezonie 2021/2022
31 sie 2021

Poniżej przedstawiamy kilka zasad, których przestrzeganie pozwoli nam na sprawną i bezpieczną organizację i prowadzenie zajęć w obecnej sytuacji:

 1. Rodzice odprowadzają dzieci jedynie do wejścia głównego hali sportowej (szkoły)  – dalej dzieci udają się z trenerem. Trener odbiera dzieci 10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia zajęć ujętą w harmonogramie. Bardzo prosimy o punktualność. Osoby spóźnione niestety nie będą mogły dołączyć do zajęć.
 2. Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę w naszym Klubie (nowi członkowie) na pierwsze zajęcia dostarczają wypełnioną i podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego DEKLARACJĘ CZŁONKOWSKĄ.
 3. Osoby korzystające z obiektu są zobowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt.
 4. W obiekcie wszyscy noszą maseczki, które zdejmuje się podczas zajęć sportowych.
 5. Zachęcamy, aby dzieci przychodziły ubrane już w judogi, bądź (w przypadku początkujących) długie spodnie dresowe (lub legginsy) oraz koszulkę (t-shirt). W szatni pozostawią jedynie okrycie wierzchnie.
 6. Każdy/a zawodnik/czka musi posiadać klapki, które zakłada natychmiast po zdjęciu obuwia w przedsionku. Osoby nieposiadające klapek nie będą dopuszczone do treningów.
 7. Każdy trening kończy się 5-10 min przed czasem podanym w harmonogramie – w tym czasie zawodnicy/czki przebierają się i pod opieką trenera – udają się do wyjścia z hali sportowej/szkoły, aby zachować dystans od następnej grupy.
 8. Na trening zawodnicy/czki mogą wnieść wodę tylko w podpisanych butelkach.
 9. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są także do:
 • systematycznego przypominania swojemu dziecku o podstawowych zasadach higieny, m.in. myciu rąk wodą z mydłem, unikaniu dotykania oczu, nosa i ust oraz o odpowiednim sposobie zasłaniania twarzy podczas kichania i kasłania.
 • pilnowania, aby dziecko nie przynosiło niepotrzebnych przedmiotów do placówki.

Dla dobra nas wszystkich prosimy, aby na treningi przychodziły tylko dzieci ZDROWE.