Zajęcia w sezonie 2013/2014

Strona główna » Aktualności » Zajęcia w sezonie 2013/2014
26 sie 2013

ZAPISY NA ZAJĘCIA JUDO

Klub Judo Politechniki Białostockiej prowadzi zajęcia:

  • rekreacyjne z elementami judo (m.in.: nauka bezpiecznych upadków, podstawowe techniki samoobrony) dla dziewcząt i chłopców w wieku 6-9 lat,
  • rekreacyjne i w formie wyczynowej (sport kwalifikowany) dla dziewcząt i chłopców od 10 roku życia.

 

Treningi prowadzone są przez wykwalifikowanych szkoleniowców posiadających wymagane kwalifikacje oraz doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zapisy do poszczególnych grup przyjmowane są w ciągu całego roku:

  • mailowo (judobialystok@wp.pl),
  • telefonicznie (kontakty do szkoleniowców – w zakładce KONTAKT),
  • przy pomocy formularza na stronie www.judo.bialystok.pl (zakładka ZAPISY I PYTANIA ONLINE).

 

PIERWSZY TYDZIEŃ ZAJĘĆ – GRATIS

Na pierwsze zajęcia prosimy o przyniesienie wypełnionej deklaracji. należy przybyć 15 minut przed treningiem celem przebrania się w dres (długie spodnie bez zamków, t-shirt) bądź judogi. Na salę przechodzimy z szatni w klapkach. Ćwiczymy boso (prosimy o wysoką higienę całego ciała, a przede wszystkim stóp – m.in. – obcięte i czyste paznokcie, w przypadku dziewcząt – upięte włosy) bez żadnych ozdób na ciele (kolczyki, spinki, łańcuszki i inne). Podczas pierwszych 2 treningów rodzice (prawni opiekunowie) mogą przebywać na sali ćwiczeń – celem oceny zajęć, na kolejnych zajęciach przebywają poza matą.

Badania w przychodni sportowo-lekarskiej wykonują zawodnicy/czki uprawiający judo w formie sportu kwalifikowanego (biorący udział w rywalizacji sportowej).

KONTYNUACJA ZAJĘĆ

Osoby kontynuujące zajęcia judo w sezonie 2013/2014 w KJ PB prosimy o zpoznanie się z propozycją grup poniżej. Są to składy grup, które ostatecznie ustalą się w pierwszych tygodniach września 2013.

Poniższa propozycja wg szkoleniowców KJ PB jest najkorzystniejsza, jednak w wypadku braku możliwości uczestnictwa w określonej grupie, bądź innych ważnych powodów – nanoszone będą zmiany w składach grup, które nie są "sztywne" i mogą być modyfikowane również w trakcie sezonu. Np. w przypadku 1 lub 2 grupy zawodnicy/czki, którzy będą opuszczać zajęcia i nieuczestniczyć w zawodach do których zostaną powołani – mogą zostać przeniesieni do grup rekreacyjnych. Również najaktywniejsze osoby z grup rekreacyjnych będą miały szansę przejścia do grup zawodniczych.

W przypadku chęci zmiany grupy prosimy wziąć pod uwagę m.in. aspiracje oraz możliwości zawodnika/czki, tak by zajęcia nie były zbyt łatwe (np w wyniku przeniesienia do młodszej grupy) i zbyt trudne (demotywujące) przy przeniesieniu do starszej bądź zaawansowanej grupy.

W związku z pytaniami nt. liczebności grup na zajęciach przy ul. Wiejskiej – informujemy, iż proponowane składy grup są orientacyjne, natomiast w przypadku grup o liczebności (faktycznej, a nie na liście) około 36 osób – treningi będą prowadzone przez minimum dwóch szkoleniowców (tj. po około 18 zawodnikó/czek na jednego trenera) na macie o powierzchni 220 m2, co jest zgodne z przyjętymi zasadami i przepisami BHP. W przypadku dużej liczby zawodników i zawodniczek w filiach klubu (ul. KEN, ul. Słonimska i Wasilków) istnieje możliwość utworzenia nowych – dodatkowych grup.

Zajęcia rozpoczynamy 2 września – poniedziałek (ul. Wiejska), 3 września (ul. KEN), 5 września (ul. Słonimska), 6 września (Wasilków). Prosimy o terminowe wpłaty składek członkowskich – najpóźniej do 5 dnia miesiąca (60 zł miesięcznie, 50 zł miesięcznie – studenci PB, pracownicy PB oraz dzieci pracowników PB). Klub proponuje roczne ubezpieczenie od następstw nieszczęsliwych wypadków podczas zajęć judo oraz podczas zawodów i obozów w cenie 50 zł. Osoby, które nie korzystają z w/w propozycji powinny podpisać stosowne oświadczenie o posiadaniu takiego ubezpieczenia (u prowadzącego trenera).Prosimy również o prawidłowe wypełnianie tytułów wpłat (wzór – w zakładce TRENINGI – dokument w pdf OPŁATY CZŁONKÓW KJ PB). Dowód wpłaty należy przesłać trenerowi prowadzącemu zajęcia bądź wysłać informację mailową lub smsową o opłaceniu składki (kontakty do trenerów – w zakładce KONTAKT).

GRUPY 2013/2014