Zabawowe formy walki – 22.12.2018

Strona główna » Aktualności » Zabawowe formy walki – 22.12.2018
26 Lis 2018

W dniu 22.12.2018 (sobota) najmłodsi członkowie Klubu Judo Politechniki Białostockiej będą uczestniczyć w zajęciach pod nazwą ZABAWOWE FORMY WALKI, które odbędą się przy ul. Wiejskiej 41 w Białymstoku.

Dzieci urodzone w latach 2009-2013 (6 kyu i bez stopni) zostaną podzielone na grupy 3-4 osobowe (kryterium podziału – wiek i waga) po zważeniu przez trenerów wszystkich chętnych do udziału w zabawie. Dzięki podziałowi na grupy zajęcia dla każdego dziecka nie powinny trwać dłużej niż 1 godzinę.

W dniu 22.12.2018 rodzice wraz z dziećmi przychodzą na salę sportów walki przy ul. Wiejskiej 41 w Białymstoku na wyznaczoną w harmonogramie godzinę (o ustalonej godzinie dziecko powinno być już przebrane w judogi oraz klapki i oczekiwać w sali na rozgrzewkę). Harmonogram zostanie umieszczony na naszej stronie i profilu FB najpóźniej w piątek 21.12.2018 po zważeniu i zweryfikowaniu wszystkich dzieci.

W dniu 22.12.2018 Po sprawdzeniu listy obecności i rozgrzewce przeprowadzonej przez szkoleniowca/ów – dzieci będą uczestniczyć w dwóch konkurencjach:

  1. Uproszczona walka sumo- odbywa się na polu 3 x 3 m, wygrywa osoba, która doprowadzi poprzez pchnięcie lub ciągnięcie do opuszczenia pola walki przez przeciwnika, bądź do dotknięcia maty inną częścią ciała niż stopa. Walczy się do 2 wygranych.
  2. Przeciąganie pasa- wygrywa osoba, która poprzez ciągnięcie pasa lub „popuszczanie go” doprowadzi do przekroczenia środkowej linii przez przeciwnika, bądź do dotknięcia maty inną częścią ciała niż stopa, bądź do wypuszczenia z rąk pasa. Walczy się do 2 wygranych. W przypadku remisu po podliczeniu punktów z sumo i przeciągania pasa – o kolejności na podium będzie decydował wynik pojedynku sumo.

W zależności od ilości osób w grupie – każdy stoczy po 2-3 pojedynki w formule sumo i 2-3 pojedynki w przeciąganiu pasa. Każdy uczestnik otrzyma medal, dyplom i…

Przypominamy, iż najważniejszy jest udział w zajęciach i świetna zabawa. Nie akcentujemy wyraźnie wygranych i przegranych, by dzieci nie zraziły się do tego typu zajęć, a w późniejszym okresie do udziału w zawodach sportowych.

Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zajęć celem sprawnego przeprowadzenia imprezy.

W przypadku rezygnacji z udziału w zajęciach prosimy o poinformowanie trenera Piotra Klimowicza smsem na nr 509 999 209. W treści smsa: „Informuję, iż Jan Kowalski w dniu 22.12.2018 nie weźmie udziału w zajęciach Zabawowe Formy Walki”. To pozwoli na ewentualne uaktualnienie list walk i sprawniejsze przeprowadzenie zabawy.

Cała impreza będzie fotografowana, a zdjęcia udostępnione na naszym profilu Facebook.